O nas
Imprezy integracyjne kosztem uzyskania przychodu
Ministerstwo Finansów Departament Podatków Pośrednich w piśmie nr PB3/GN-8213-298/05/1680 zajęło stanowisko, że koszty imprez organizowanych przez firmę dla swoich pracowników można uznać za koszty uzyskania przychodu. Stanowisko Ministerstwa Finansów stanowi istotną zmianę w dotychczasowym podejściu do tego typu kosztów. Koszty imprez takich jak okolicznościowe, integracyjne (w tym spotkania świąteczne), pikniki, sportowe stanowią jedną z poważniejszych przyczyn sporów pomiędzy urzędami skarbowymi, a przedsiębiorcami.

Obecne stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie wydatków na imprezy integracyjne ze środków obrotowych mówi, że mogą być one kosztami uzyskania przychodu, gdyż nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT, czyli w katalogu wydatków wyłączonych kosztów. Ministerstwo uznało, że koszty imprez integracyjnych wiążą się z prowadzoną przez podatnika działalnością oraz mają na celu poprawę atmosfery pracy i zintegrowanie pracowników z pracodawcą, a przez to zwiększenie efektywności pracy.

Nie powinno się natomiast pokrywać kosztów takich imprez z funduszu socjalnego, gdyż powinien być on w całości wykorzystany dla zaspokajania potrzeb socjalnych pracowników. Gdyby tak się jednak stało to zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt. 45 ustawy o CIT wydatki te nie mogłyby być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Źródło: Rzeczpospolita, luty 2006
 
  dmuchane zjeżdzalnie
zjeżdżalnie
gigantyczne piłkarzyki
piłkarzyki
zamki dmuchane
zamki
colloseum
gladiatorzy
byk rodeo
rodeo
trampolina bungee
eurobungee
 
               
               
 
   
 
Czy wiesz, że...
Dzięki naszej Bramce radarowej możesz sprawdzić z jaką prędkością poleci kopnięta przez ciebie piłka. Obok bramki ustawiane jest urządzenie radarowe mierzące prędkość lecącej piłki.
Menu serwisu
O nas
Atrakcje dla dzieci
Do rywalizacji
Usługi dodatkowe
Integracje
Pikniki firmowe
Programy dla dzieci
Impresariat
Referencje
Kontakt
Galeria
Formularz
Gościmy
Aktualnie jest 8 gości online
Panel administracyjny
Administrator
Zaloguj się
 
 
     
  ustaw jako startową  
  dodaj do ulubionych  
     
  www.zamkidmuchane.pl